You are currently viewing Oczekiwane inwestycje w toku

Oczekiwane inwestycje w toku


Ponownie zostały ogłoszone przetargi na projekt i pozwolenie na budowę ulicy Nowo-Trockiej, łączącej ulicę Wincentego z Radzymińską, a także na nową szkołę przy ulicy Gilarskiej. Jest duże zainteresowanie wykonawców wykonaniem tych prac. Jednak ceny proponowane przez wykonawców w przypadku budowy szkoły przekraczają nawet o 20 mln zł zaplanowany budżet. Być może to efekt roku wyborczego i chęć podbicia cen, poza zpowszechnym wzrostem kosztów pracy w budowlance. Przetarg na budowę drugiej linii metra także był powtarzany i w drugim przetargu ceny spadły o jedną trzecią. Czekamy z niecierpliwością na wyniki tych postępowań przetargowych.

Są jednak dobre wieści. Miasto Warszawa podpisało umową na budowę ostatnich stacji drugiej linii metra, czyli Zacisza, Kondratowicza i Bródno (Rembielińska). Pracę rozpoczną się już po 1 listopada br., a zakończą do początku roku 2022.
Trwa remont ulic Jórskiego i Gilarskiej. Wykonawca będzie nakładał nowy asfalt w dniach 18-21 i 26-28 października br. Na Kościeliskiej i Krośniewickiej także w drugiej połowie października.

Wykonawca nowego boiska przy Szkole Podstawowej nr 52 wchodzi już na teren i w ciągu sześciu tygodniu możemy oczekiwać nowej nawierzchni i postawienia balonu nad nim.

Jędrzej Kunowski

Dodaj komentarz